w którą stronę bitcoinW chwili obecnej na bitcoinie jesteśmy w trakcie konsolidacij w konsolidacji (tak dokładnie :p), prawie 3 tygodnie bujamy się poniżej ema 50 próbując ją przebić kilkukrotnie, lecz za każdym razem jest to negowane.
W ostatnich dniach mieliśmy próbę (prawdopodobnie by zadziałała) przebicie emy 50, lecz spaliło to sytuacja z kradzieżą ETH oraz spadkami na rynkach tradycyjnych.
Można dostrzec 2 linie, jedna wsparcia oraz druga oporu. z jednej jesteśmy w stanie wybić się dołem i złamać strukturę trójkąta wzrostowego formującego się od grudnia zmierzając w kieurnku nawet 84k wybierając płynność, cofając alty, powodując wiekszy strach na rynku i jego oczyszczenie przed wzrostami.
Oraz drugą opcję wybicia linii oporu kierując bitcoina do próby przebicia ATH.
Patrząc się na wykres konsolidujemy obecnie po spadkach z ATH, więc mogłaby nadejść druga fala spadkowa tym bardziej ze względu na brak siły na wybicie emy 50.
Zaś non stop dostajemy dobre informacje ze świata o adopcji bitcoina, lecz widocznie nie jest to już wystarczające.
Najbliższe 2 tygodnie powinny okazać kierunek bitcoina, które to w skrócie albo sprowadzą cenę jego do 91-84k bądź do 107k z kolejną konsolidacją, lecz tym razem na poziomach +100k.
Pomysły społeczności
Koniec jest blisko....w okolicach 4? - M1 - EURPLNNa samym początku dodaję ostatnią analizę EURPLN, którą popełniłem. Nie wiem, czy można mówić o sukcesie analizy, zostawiam to do oceny czytającym. Jedynie kierunek dobrze wskazałem, ale nie wiem po ostatnich przemyśleniach, czy miejsce zatrzymania nie jest niżej.
Etykieta dla interwału M1 : 52/48 SHORT (~4.11 - 3.98)
Etykieta dla interwału T1 : 51/49 SHORT (~4.09 - 4.01)
Etykieta dla interwału D1 : 53/47 SHORT (~4.11 - 4.09)
Interwał miesięczny - rys. 1
uznałem ten interwał, iż może być najlepszy do przedstawienia potencjalnych dwóch stref na zakończenie korekty i ruch do góry pod 5,6,7... kto da więcej?
jeżeli wziąć pod uwagę rozszerzoną korektę od niebieskiej strzałki (jako A) to potencjalne miejsce zatrzymania ( scenariusz I ) widziałbym już niedługo między 4.11 - 3.98, ale tutaj również mam wąską strefę mojej wzmożonej obserwacji - 4.1 - 4.04, czyli tak poniżej raczej nie spadniemy. Myślę, że podłoga 4 jest już dobrze uklepaną od miesięcy podłogą. Wszelkie załamania strefy Euro, czyli fundamenty nie są brane pod uwagę, bo inaczej kierunek jest na kolejny scenariusz.
jeżeli brać pod uwagę dla takiego wykresu zasięg korekty pomarańczowej ( scenariusz II ) widziałbym w miejscu 3.9 - 3.59 natomiast bardziej trzymałbym się tutaj wąskiej strefy (3.9 - 3.82) do dołka ze stycznia 11'.
analizując wskaźniki, nie widzę jeszcze końca spadków na tym interwale, lokalnie na T1 pewnie wejdziemy w jakąś korektę może trwającą miesiącami. Wskaźnik RSI poniżej 30 i strefa 4.1 - 4.04 to dobre miejsce dla mnie na zatrzymanie i potencjalne odbicie.
zasięg czarnej strzałki odkładany do nowego dołka może wskazać zasięg korekty, który przy obecnych spadkach od "5" nie będzie niczym nadzwyczajnym i jedynie jakaś lekka reakcja spadkowa mogłaby się pojawić. W tym momencie nie sądzę przy normalnych fundamentach (sytuacji geo-politycznej), aby miała zadziałać spadkami po kolejny dołek (tak uważam teraz...).
opory cenowe na przyszłość to 4.34 - 4.40, 4.63 - 4.72 (wiadomo jeszcze fibo i zasięg czarnej korekty w zależności od struktur wzrostowych, które będą się pojawiać).
zejście pod 3.82 w obecnej sytuacji mało realne, według mnie, na 1-2%...takie zejście będzie prawdopodobnie podparte silnymi fundamentami w Europie i na świecie, których początków miejmy nadzieję, obecnie nie doświadczamy.
myślę, że interwał tej analizy to długi czas realizacji i warto też brać to z dystansem!
Rysunek 1 . Interwał miesięczny - jak silna jest podłoga na 4?
Pamiętaj to spojrzenie dzika, a nie porada finansowa🐗
Koniec przerwy? - T1 - BTCUSDPisząc analizę BTC , myślałem czy nie skopiować tytułu z ostatniej analizy, gdyż dosłownie znowu wracam, ale pomijam powody bo czasem są silniejsze od Nas. Myślę, że tych powrotów będę miał więcej, jak "znam nieprzewidywalność życia", które również wiąże się z nieprzewidywalnymi zachowaniami rynkowymi.
Ostatnia analiza:
Raczej będę chciał dzielić analizy na krótkie pomysły niż długie elaboraty, jak to bywało, ale nadal forma punktowania, jak również wskazywania moich interwałowych prognoz jeszcze zostają.
Etykieta dla interwału M1 : 53/47 LONG (~140k)
Etykieta dla interwału T1 : 51/49 LONG (~116k)
Etykieta dla interwału D1 : 51/49 SHORT (~86k)
Interwał tygodniowy - rys. 1
"wszyscy" czekają na wydłużoną i super profitową (V), a skoro "wszyscy" czekamy, to nie tylko należy zwrócić na to jak rynek zwykle traktuje "wszystkich", a jeszcze jak czasowo to robi.
nie wykluczam większej piątki niż jest, gdyż technicznie jest na to szansa, jak również na to, że króciutki ruch (V) już też mamy za sobą (na ten scenariusz obecnie daje mniejsze prawdopodobieństwo według mnie).
powstały ruch boczny i świece, ruchy na większych interwałach zmusiły mnie do zmniejszenia swojego optymizmu dla rosnącej ceny BTC. Nie neguje dalszych potencjalnych wzrostów, po prostu zapał obniżyłem...
korpusy świec T1 wyznaczają dla mnie ważne poziomy: 104.4k oraz 93.6k, aby wstępnie mówić o wyjściu z nudnego ruchu bocznego minimum dla mnie, to gdy dwa korpusy zamkną się, w tym też przetestują jakiś poziom bandy. Prawda jest taka, że dopiero korpus zamknięty nad knotem zwiększa prawdopodobieństwo kierunku, ale lubię czasem zwrócić uwagę na coś wcześniej potencjalnie realnego. Także wybicie danego poziomu to ruch na 116k albo 86k. Piszę tu o tych mniej ekstremalnych warunkach. Bardziej optymistyczne dla mnie to: 140k i 75k.
wskaźniki na T1 zdefiniuję tak: siła rynku do wzrostów jest i ja przegrzania jeszcze nie widzę według RSI , momentu na rozpoczęcie ruchu jeszcze nie ma według mnie, co mówiłby stochRSI , ale się zbliża i potwierdzeniem postfactum będzie przecięte na nowo "w górę" MACD , które dla mnie jest takim opóźnionym sentymentem rynku.
dominacja BTC dalej rośnie i myślę, że test, jak również i lekkie wybicie szczytu z 3/02/25 jest bardziej prawdopodobne niż już spadek i czas na alty.
rynek nie lubi niepokoju, a obecnie fundamenty polityki zagranicznej państw świata dokłada się do obecnej nudy z delikatnym negatywnym sentymentem, co dodaje jeszcze większej niepewności ale utrzymując się jeszcze w zakresie bandy: 94k, a 104k.
na poniższym rysunku nie sugerowałbym się miejscem (V) bo zarówno mogła już być jak jej miejsce nie jest na tej skali widoczne!
Rysunek 1 . Interwał tygodniowy - krótka fala (V) nie jest brana pod uwagę!(?)
Zdrówka i finansów bo bez pierwszego nie osiągniesz drugiego!
Pamiętaj to spojrzenie dzika, a nie porada finansowa🐗
Bowim - przed szansąBowim jako dystrybutor wyrobów ze stali mógłby być jednym z beneficjentów pokoju na Ukrainie i odbudowy. Ostatnie zachowanie byków zasługuje by przyjrzeć się bliżej wykresom.
Wykres 1 - W
Od szczytu w 2022 kurs spadł o 70%.
Jak widać na wykresie trend spadkowy przybrał formę kanału spadkowego i obecnie jesteśmy przy górnej bandzie. Ruch od dołka wygląda byczo. Długie zielone świece i małe czerwone świeczki na korekcie. W przypadku udanego wybicia z kanału spadkowego magnesem będzie MA200 jako potencjalny zasięg wybicia. Po drodze zwróciłbym uwagę na fibo 38,2% oraz lokalne dołki, które razem tworzą opór. RSI i MACD z sygnałem K.
Wykres 2 - D
Piątkowa sesja była dla byków bardzo pomyślna. Duży wzrost, poparty obrotami i zatrzymanie na górnej bandzie. Można oczekiwać, że początek przyszłego tygodnia zaczniemy od próby wybicia i zmierzenia się z MA200.
RSI jest agresywnie nastawione.
MACD z sygnałem zakupu.
Reasumując,
Byki stoją przed szansą złamania trendu spadkowego. Udane wbicie się w poprzednie poziomy konsolidacji (powrót nad dołek z 21/22 rok + MA200d), czyli tzw overlap może otworzyć drogę w kierunku 10zł. Oczywiście po drodze byki mają mają dwa opory mierzone fibo i innymi technikami zaznaczone na wykresie tygodniowym.
W przypadku nieudanego wybicia ponownie należy skierować wzrok w kierunku ostatniego dołka.
ETHUSD''Wpadliśmy'' do bloku wzostowego na inerwale H1. W tym obszarze znajduje się również blok na H4.
Jest to silne wsparcie które było testowane.
Przebicie strefy dołem i zamknięcie się świecy poniżej sygnalizować będzie dalszy spadek. Wyjście ze strefy góra i zamkniecie powżej oznaczać bedzie potencjalny wzrost.
Można tutaj zbierać zamówienia na LONG. SL ponizej strefy po zamknięciu świecy.
Analiza Złota na Dzień 20 Lutego 2025, godzina 14:10 CET**Moje Spostrzeżenia i Scenariusze:**
* **Scenariusz 1: Korekta i Odbicie w Górę**
* Zakładam możliwość korekty spadkowej w krótkim terminie.
* **Mój target buy:** 2 964 USD.
* Po osiągnięciu wsparcia, planuję rozważyć zakupy z celem na maksimum z ubiegłego tygodnia.
* **Scenariusz 2: Zrzucenie Ceny i Ekspansja Wzrostowa**
* Alternatywnie, dopuszczam scenariusz zrzucenia ceny w celu przygotowania do dłuższej ekspansji wzrostowej.
* **Mój sell target/Buy:** 2 932 USD.
**Analiza Techniczna:**
- RSI(14) 51.506 Neutral
- STOCH(9,6) 65.362 Buy
- STOCHRSI(14) 0.000 Oversold
- MACD(12,26) 3.940 Buy
- ADX(14) 48.769 Buy
- Williams %R -62.448 Sell
- CCI(14) -19.1911 Neutral
- ATR(14) 6.4807 Less Volatility
- Highs/Lows(14) -0.0478 Sell
- Ultimate Oscillator 51.546 Buy
- ROC 0.281 Buy
- Bull/Bear Power(13) -1.7839 Sell
- Buy: 5 Sell: 3 Neutral: 2
Suma wyników :BUY
**Podsumowanie:**
Osobiście, będę obserwował zachowanie ceny w okolicach wsparć i oporów, aby dostosować swoją strategię.
**Zastrzeżenie:**
* *To nie jest porada inwestycyjna. Powyższa analiza stanowi jedynie moje osobiste spojrzenie na rynek złota i nie powinna być traktowana jako rekomendacja inwestycyjna.*
Datawalk - najprościej. Scenariusz na wzrosty?Patrząc z pewnego dystansu na wykres kursu DAT, da się zauważyć szeroką formację oRGR. Dodatkowo widać (zaznaczyłem na żółto) jak budowało się lewe ramię tej formacji i jak długo to trwało...analogiczny proces budowy prawego ramienia może trwać właśnie teraz.
Gdyby proces ten miał podobny czas trwania jak lewe ramie - powinien zakończyć się pod koniec kwietnia. Jeśli jest to rzeczywiście formacja oRGR, powinno dojść do jej wybicia i solidnych wzrostów....czy to jest możliwe? To już pozostawiam Państwa ocenie.
To nie jest rekomendacja - tak widzę ten walor.
ETH/USDAktualnie znajdujemy się w strefie wzrostowej na H1.
Wyjście z tej strefy dołem sygnalizuje potencjalny spadek.
Zamkniecie powyżej tej strefy jak i drugiej strefy ale spadkowej na H1 oznaczać może rch wzrostowy.
W górnej części widzimy duża strefę spadkową która jest naszym oporem. Możemy pod nią mieć ustawiony Take Profit dla LONG po spełnieniu warunków dla ruchu wzrostowego.
PCR Rokita - pozytywny sygnał na horyzoncieNa PCR Rokita w grudniu opisałem, że jest ryzykowna formacja RGR z założeniem, że wybicie oporu na 75zł da sygnał do negacji tego scenariusza i otworzeniu kierunku na 90zł.
Wykres 1. Interwał dzienny (ruch od poprzedniego pomysłu).
W pomyśle oznaczone było wsparcie na 66zł i opór przy 75zł. Z jednej strony doszło do obrony przy wsparciu, a jednocześnie do pokonania oporu. W efekcie mamy bardzo ciekawą sytuację. Kurs właśnie przetestował wcześniejszy opór na 75zł od góry, które jest już wsparciem i mamy w efekcie formację oRGR z zasięgiem na 82,6zł.
Wykres 2. Interwał dzienny
Najbliższe dni mogą ponownie dać ruch w kierunku ostatniego szczytu na poziomie 80-82zl co zrealizowałoby formację oRGR. Natomiast główna strefa oporu jest w okolicy 90zł gdzie znajduje się też opór związany z 50% zniesienia Fibonacciego dla fali spadkowej od 108 do 66zł.
Wykres 3. Interwał dzienny
Co prawda na MACD mamy świeży sygnał sprzedaży jednak możliwe, że dojdzie do szybkiego zanegowania tego wskaźnika, tym bardziej, że RSI jednak wskazuje na lekki ruch w górę.
Wykres 4. Interwał dzienny
Wsparcie: 75/70/66zł
Opór: 82/87/92zł
GOLD Daily, H4, H1 Forecasts, Technical AnalysisGOLD Daily, H4, H1 Forecasts, Technical Analysis
Daily Timeframe:
GOLD ostatnio szybko rośnie, ale prawie przestał od 11 lutego, kiedy to osiągnął linię kanału trendu wzrostowego.
Gdy RSI osiąga opór na poziomie 77 i wykazuje oznaki spadku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce rozpocznie się fala korekcyjna.
Czterogodzinny Timeframe:
W cenie uformował się wzór klina rosnącego.
Dopóki cena nie przebije oporu na poziomie 2955, a czerwona linia klina rosnącego będzie nadal szła w górę, można się spodziewać rozpoczęcia fali spadkowej.
W RSI uformowała się również silna niedźwiedzia dywergencja.
Jednogodzinny Timeframe:
Tworzy się wzór głowy i ramion.
Jeśli cena może przebić linię szyi w dół, a niebieska linia trendu klina rosnącego również zostanie przebita, prawdopodobieństwo fali spadkowej będzie bardzo wysokie.
Short NQ100 21 luty 2025, godzina 11:50 NY-USD **Parametry wejścia**:
1. **Wybicie z kanału wzrostowego na S&P 500**
- S&P 500 od dłuższego czasu poruszał się w kanale. Nastąpiło wybicie dołem, co wskazuje na potencjalne osłabienie rynku i korelację z NQ100.
2. **Wyjście dołem z trendu bocznego (akumulacji) na NQ100**
- Nasdaq konsolidował w trendzie bocznym. W momencie wejścia w shorta nastąpiło wybicie dolnego ograniczenia konsolidacji, co potwierdziło słabość rynku.
3. **Reakcja na FVG (Fair Value Gap) 2M**
- Pzred wybiciem z konsoli cena dotarła do luki cenowej na wykresie 2-minutowym (FVG), gdzie pojawiła się wyraźna reakcja podażowa. To był kluczowy sygnał do wejścia w pozycję short.
4. **OB- (Order Block)**
- W miejscu wejścia znajdował się istotny order block, który dodatkowo wspierał decyzję o zajęciu pozycji krótkiej.
---
**Cel**:
- NDOG (New Day Opening Gap) – potencjalny poziom wsparcia i realizacji zysków.
- Płynność SSL (Sell Side Liquidity) z dnia 13 lutego – widoczna strefa płynności poniżej obecnych poziomów cenowych, gdzie spodziewam się ruchu ceny w celu zebrania pozostawionej płynności sprzedających .
---
**Komentarz**:
Setup oparty na konfluencji sygnałów technicznych – korelacja między indeksami, struktura rynku (wybicie konsolidacji), reakcja na FVG oraz OB. Wszystkie elementy wskazywały na przewagę podaży i możliwość kontynuacji spadków.
Analiza NQ100 – 21 luty 2025, godzina 12:30 CET### Dziś nie ma czasu więc analiza na szybko !!
Potencjalne scenariusze:
Scenariusz wzrostowy (BUY):
Cena musi przełamać poziom 22 217,6 (down price) i utrzymać się powyżej, aby otworzyć drogę do targetów 22 310,4 – 22 343,9 – 22 466,8.
Potwierdzenie longów po re-teście 22 217,6 i kontynuacji wzrostu.
Dodatkowe potwierdzenie ze strony oscylatorów (obecnie poziomy przekupienia, więc należy uważać na ewentualne cofnięcie przed kontynuacją wzrostu).
Scenariusz spadkowy (SELL):
Cena musi przebić poziom 22 121,7 i utrzymać się poniżej.
Następne targety to 22 046,9 – 21 939,6 – 21 863,7.
Potencjalny większy zasięg spadków w kierunku 21 854,6 – 21 713,8.
Negacja tego scenariusza nastąpi, jeśli cena odbije się dynamicznie od 22 121,7 i wróci powyżej 22 163,7.
### To nie jest porada inwestycyjna
Rynki czekają na wybory za OdrąW weekend mamy wybory w Niemczech. Zapowiada się jednak, że ich ostateczny wynik – czyli rząd – możemy poznać naprawdę późno. Dane z Polski pomogły złotemu, a te z USA spowodowały odwrót od dolara.
Dane z Polski
Wczoraj oprócz wspomnianych już wczoraj płac, poznaliśmy również dane z produkcji. Produkcja przemysłowa w ujęciu rocznym spada o 1% i jest to wynik zgodny z przypuszczeniami. Z drugiej strony budowlano-montażowa rośnie w skali roku o 4,3%. Dzieje się to pomimo faktu, że rynek czeka na program wsparcia. Pojawił się zresztą taki na horyzoncie. Nie znamy jednak na razie wszystkich jego szczegółów. Słychać już jednak wypowiedzi przedstawicieli branży, że bardzo dużym problemem w ostatnich miesiącach był zastój w transakcjach spowodowany oczekiwaniem na bardzo rozrzutne zapisy nowego programu. Polski złoty przyjął te odczyty pozytywnie. Kurs euro wrócił znów w okolice 4,16 zł.
Odwrót od dolara
Wczorajsze dane były dobrym powodem dla inwestorów do wyprzedaży dolara. Z jednej strony liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa od oczekiwań. Niby tylko o 4 tysiące sztuk, ale zawsze. Do tego słabiej wypadł indeks FED z Filadelfii, a na deser – indeks wskaźników wyprzedzających (Conference Board) – również pokazał słabsze odczyty. Wszystkie te dane osobno nie powinny mieć aż takiego wpływu na rynki, jednakże ich kumulacja doprowadziła do przeceny amerykańskiej waluty. W rezultacie w czwartkowy wieczór podobnie jak w poniedziałkowy poranek widzieliśmy znów sytuację, kiedy za jedno euro trzeba płacić dolara i pięć centów.
Nadchodzą wybory w Niemczech
U naszego zachodniego sąsiada w weekend odbędą się wybory parlamentarne. Analitycy są zgodni, że wygra je koalicja CDU/CSU. Jak to jednak często ma miejsce w systemach wielopartyjnych, konieczna będzie jakaś forma koalicji. Wbrew pozorom kluczowy może się okazać wynik liberałów. Są oni bowiem na krawędzi progu wyborczego. Ich brak wejścia do parlamentu może zatem ułatwić tworzenie rządu. W podobnej sytuacji jest zresztą Sojusz Sahry Wagenknecht, który niespodziewanie stracił poparcie. Rynki mają nadzieję, że mimo słabszej końcówki kampanii wyborczej przez głównego kandydata, będzie on miał dość głosów, by utworzyć rząd większościowy w koalicji z SPD. Problem w tym, że SPD wcale nie musi tego chcieć. Alternatywą jest oczywiście AFD, uważane za skrajnie prawicowe, którego z kolei CDU/CSU nie chce. Na stole prawdopodobnie będzie jeszcze mocno egzotyczna opcja sojuszu z zielonymi i którąś z partii lewicowych. Co to oznacza dla rynków? Negocjacje koalicyjne mogą trwać bardzo długo, nie pierwszy już zresztą raz. To z kolei byłoby niekorzystnym sygnałem dla EUR. Jeżeli zatem dojdzie do impasu, można spodziewać się umocnienia dolara.
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych dzień indeksów PMI.
Maciej Przygórzewski – główny analityk w InternetowyKantor.pl
ATT - Grupa Azoty - aktualizacja z grudnia 2024Od pomysłu z grudnia 2024 kurs akcji wzrósł o 36%. Dzisiaj jeden z oporów opisany wówczas na poziomie 21,5zł jest dzisiaj dla kursu akcji dosyć mocnym wsparciem.
Wykres 1. Interwał dzienny
Ostatnie dni trochę słodziły kurs akcji jednak wsparcie na 21,5zł wydaje się dosyć mocne, co więcej na wykresie tworzą się obecnie dwa scenariusze.
Pierwszy scenariusz to formacja flagi. Przy tej formacji kurs akcji może dotrzeć w okolice 28,7zł czyli najwyższego punktu od lipca 2023 roku.
W mojej ocenie zakończyłoby to fazę wzrostów na ten rok i kurs w średnim okresie mógłby przejść do konsolidacji w zakresie 26 do nawet 30zł. Jednak poziom 28,7 byłby w mojej ocenie kluczowy dla realizacji zysków i wyczekiwania przez inwestorów na rozwój sytuacji w spółce.
Wykres 2. Interwał dzienny
Drugi scenariusz to przejście w konsolidację w zakresie 21,5-23,5zł, ale po dość krótkim okresie byłoby ryzyko powrotu poniżej 20zł.
Wówczas warto mieć alert ustawiony w okolice 21,5zł i jeśli doszłoby do wybicia ego poziomu na zamknięciu sesji to spółkę warto obserwować z alertem na 19,8zł oraz głównym poziomem przy 18,4zł.
Wykres 3. Interwał dzienny
W mojej ocenie scenariusz wzrostowy jest jednak nadal z większą szansą niż spadkowy, jednak warto mieć zawsze ustawiony alert. Spółka obciążona jest dużym ryzykiem inwestycyjnym i na pewno trzeba zachować ostrożność.
Wsparcie: 22/20,8/18,4zł
Opór: 23,5/25,6/28,7zł
Dlaczego Morgan Stanley i MUFG popierają JPY? Morgan Stanley i MUFG postrzegają jena japońskiego jako najsilniejszą walutę G10 w 2025 roku. Spodziewają się, że zyska na wartości wraz ze spadkiem stóp procentowych w USA, a japoński bank centralny podniesie własne.
Na wykresie dziennym oscylatory USD/JPY wciąż nie są w strefie wyprzedania, co sugeruje, że ścieżka najmniejszego oporu może spaść.
MUFG przewiduje dalsze zyski Jena, zwłaszcza w stosunku do euro, i wyznaczył cel 150 dla EUR/JPY, w porównaniu z 157.
Morgan Stanley również faworyzuje dolara australijskiego. Tymczasem uważają, że Dolar nowozelandzki doceni, ale będzie słabszy niż Dolar Australijski ze względu na słabszą perspektywę krajową.
WIG20 był na plusie po 12 latachJuż nie jest gdyż kurs spadł poniżej szczytu z roku 2013. Jednak ważne że mamy nowy wyższy szczyt. Pytanie co dalej? Biorąc pod uwagę że mieliśmy wzrost od początku roku korekta jest naturalna. Jednak to spółki dają wynik indeksu. Patrząc na te spółki większość kursów dobiła do swoich stref oporu. Opory są na tyle silne że wywołały spadki. Jak widać na wykresie wskaźniki pokazują wykupienie rynku. W związku z powyższym należy spodziewać się przynajmniej retestu poziomu poprzednich szczytów z 2024 r. Trend jest na tyle silny że do tej pory nie mamy dywergencji na tych wskaźnikach. Na MACD jeszcze trochę brakuje do sygnału sprzedaży. Scenariusz wzrostowy zakłada płytka korektę do strefy zielonej schłodzenie wskaźników a następnie ruch na północ do wyznaczonej czerwonej strefy TP. Scenariusz negatywny zakłada odwrócenie trendu i spadki np do poziomu widocznych na wykresie luk, ewentualnie do linii trendu od 1995 r. Na ten moment wg mnie bardziej prawdopodobny jest scenariusz wzrostowy.
Poziomy oporu: 2934, 3054, 3153, 3334.
Poziomy wsparcia: 2598, 2572, 2527, 2454, 2373.
To mój pomysł i tak to widzę.
To nie jest żadna porada inwestycyjna a raczej próba odczytania
Przyszłości z wodorostów Johnny Watermen
BTC waha się przed rozpoczęciem ruchu wzrostowegoBTC waha się przed rozpoczęciem ruchu wzrostowego
Biorąc pod uwagę naszą poprzednią analizę, niewiele się zmieniło. BTC dwukrotnie potwierdził i unieważnił ten wzór, rozszerzając się i gromadząc więcej.
Obecnie BTC potwierdził ruch wzrostowy. Jednak rynek jest mocno skoncentrowany na wszelkich wiadomościach związanych z Trumpem i kryptowalutami.
Za każdym razem, gdy BTC wydaje się gotowy do wzrostu, waha się, rozszerzając wzór i sprawiając, że handel BTC jest bardzo ryzykowny.
Jeśli obecny wzór się utrzyma, BTC powinien początkowo wzrosnąć do 98 700. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może kontynuować do naszych innych celów 101 900 i 105 300.
Więcej szczegółów można znaleźć na wykresie!
Dziękuję i powodzenia!
Złoto spada w dłuższych ramach czasowychZłoto spada w dłuższych ramach czasowych
Złoto może dotknąć psychologicznego poziomu 3000 przy obecnej formacji świecy. Widzimy jednak gwałtowny spadek, prawdopodobnie co najmniej 50% zwrotu zysku od zeszłego roku
Przestrzegaj zarządzania ryzykiem
Ryzyko nie większe niż jeden procent na transakcję